Do galérie Vianočné besiedky 1. - 4. ročník boli pridané fotografie.
Dňa 17.12. štvrtok žiaci 1. - 4. ročníka s pani učiteľkami a asistentkami mali vianočné triedne besiedky. Témou dňa boli symboly, zvyky a tradície Vianoc, pri štedrovečernom stole, pri stromčeku, obdarovanie hmotné aj nehmotné.
Vianočná besiedka v prvej triede bola skvelá. Ďakujeme za kapustničku Natalkinej maminke, všetkým rodičom za krásne darčeky pre dobré detičky. Tešíme sa o rok.
Kolektív prvákov
Deti 2. ročníka si zahrali na hudobných nástrojoch koledu, vyskúšali prvýkrát aj spoločné hranie, súzvuk, pred tradičnou kapustnicou so "slepou kurou" sme prekrajovali jabĺčko, lúskali oriešok, podávali si oblátku s cesnakom a medom, vysvetlili si význam, pohostili sme sa sviatočnou tortou, medovníčkami, koláčikmi, obdarovali roľničkami, ktoré nám svojim zvonením pripomínajú tento výnimočný čas. Ďakovali a oceňovali sme sa, kto je v čom výnimočný, alebo kto komu pomohol, vykonal iný dobrý skutok. Utužovali kolektív.
Kolektív druhákov
Tretiaci, tak ako po minulé roky aj tento rok sa veľmi tešili na Vianoce. Triedu sme si vyzdobili, postavili sme stromček a tešili sme sa na vianočnú besiedku.Tento rok to bolo ale trochu iné. Nespievali sa koledy, len sme ich počúvali a aj kapustnicu sme nevarili spolu, ale po triedach. Ale aj tak sme prežili vo štvrtok krásnu vianočnú besiedku, rozdali sme si darčeky a spoločne sme si želali, aby sme prežili spolu s rodičmi krásne Vianoce a aby sme sa v januári všetci vrátili do školy zdraví. Lebo zdravie je to najcennejšie čo človek má.
Kolektív tretiakov
Žiaci 4. ročníka si v tento deň pripomenuli vianočné zvyky jednotlivých domácností. Zhodli sme sa na tom, že v každej rodine sú približne rovnaké. Tešili sme sa s pokojnej atmosféry pri vianočnom stromčeku, stole plnom dobrôt a chutných domácich koláčikov. Odfotili sme sa na vianočné tablo, ktoré nám bude pripomínať našu poslednú spoločnú vianočnú besiedku.
Kolektív štvrtákov
Prajeme všetkým pokojné, zdravé, milé, sviatočné chvíle :-)