Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jabĺk.
Tak ako po minulé roky, tak aj tento rok, sme si v našej škole pripomínali 21.10. Deň jabĺk.
Deti sa vyobliekali do červenej, zelenej a žltej farby, mamičky napiekli úžasné koláčiky z jabĺk a učitelia celé vyučovanie viedli v duchu jablka. Hneď po príchode do školy pani učiteľka Kučová rozdávala krásne červené jabĺčka všetkým žiakom našej školy.
Celý deň sa počítali príklady s témou jabĺk, prepisovali sa príslovia a porekadlá o jablkách a na hodinách výtvarnej výchovy sa súťažilo o najkrajšie nakreslené, či namaľované jabĺčko.
Tvorili sa rýmy o jablkách a tí najšikovnejší sa pokúšali o tvorbu básní o jablku. Niektorým to išlo ľahšie, iným trochu ťažšie. Dôležité ale bolo, že sa všetci veľmi snažili.
Žiaci 4. ročníka s triednou pani učiteľkou pripravili peknú rozhlasovú reláciu o jabĺčku.
V závere dňa boli žiakom prvého stupňa rozdané medaily za krásnu prácu na vyučovaní počas
Dňa jabĺk.
Veríme, že aj o rok si všetci pochutnáme na tak skvelom a zdravom ovocí ako je jabĺčko.
Jablko nás vraj chráni pred chorobami? Áno, chráni.
Jablká sú bohaté na železo, vitamín C a A, draslík a iné živiny, pomáhajú znižovať hmotnosť, posilňovať ďasná...
Preto jedzte každý deň jedno jabĺčko a určite budete všetci zdraví.