30.1.2023 Bez drog – prednáška spojená s besedou pre 8. a 9 .ročník.
Žiaci si uvedomili:
- Uvedomil som si, že radšej budem smutný, ako začať drogovať. Prednášajúci nám to vysvetlil dobre a zároveň zábavne a preto som si uvedomil, že drogy nikdy neskúsim, a nikdy od nikoho nezoberiem.
- Drogy sú závislé látky a nemali by sme ich užívať. A keď máme nejaké problémy, nemusíme hneď užívať drogy.
- Uvedomil som si, že drogy chvíľu povzbudia ale potom to ide dolu kopcom. Že drogy menia ľudské emócie. Že drogy spôsobujú výpadky pamäte.
- Drogy nie sú pre nikoho dobré. Dúfam, že sa nikdy nestretnem s takýmito látkami, ako sú drogy, alkohol. Uvedomila som si, že to je ešte horšie ako som si myslela.
- Drogy sú zlé pre organizmus a myšlienky, drogy sú veľká závislosť, ktorej sa ťažko zbavuje.
- Uvedomila som si, že drogy sú veľmi zlé pre ľudský organizmus a zožierajú organizmus . Nechcem ich začať brať.
- Uvedomila som si, že nechcem skončiť zle a radšej s tým nebudem začínať. Zmenilo mi to názor.
- Prednášajúci bol zábavný a pekne to vysvetlil.
- Uvedomil som si, že nikdy nebudem brať drogy a budem vravieť ostatným, nech neberú drogy.
- Drogy by sme nemali používať, škodia zdraviu a môžem aj zomrieť. A na krátky čas nám zmení pocity a emócie.
- Drogy sú zlé pre ľudské zdravie. Nikdy by som ich nechcela začať brať.
- Drogy škodia zdraviu, preto ich nebudem brať.
- Nemali by sme brať drogy, ale mali by sme svoje problémy riešiť s niekým sa rozprávať o nich. Drogy sú návykové látky.
- Uvedomil som si, že nemám brať drogy. A že je to nezdravé.
Prebiehajuce aktivity v rámci prevencie na odkaze: